U nedjelju, 10. ožujka u 11.30 sati asistentica izložbe Ivana Završki provest će zainteresirane izložbom Tomislav Gotovac a.k.a. Antonio G. Lauer: Uzlazno silazna genealogija.
PROČITAJ VIŠE
Za subotnju KreARTivku, 9. ožujka, inspiraciju ponovno pronalazimo u Atelijeru Kožarić. Umjetnost uvijek izmiče, ispisao je umjetnik Ivan Kožarić. Tako će i polaznici radionice u raznolikosti materijala potražiti poticaj za portret.
PROČITAJ VIŠE
U povodu Međunarodnog dana žena, te u sklopu izložbe Osvijesti! Odupri se! Performans i politika u postjugoslavenskom kontekstu 1990-ih umjetnica Arijana Lekić Fridrih održat će performans na platou Muzeja suvremene umjetnosti 8. 3. u 16 sati.
PROČITAJ VIŠE
U sklopu retrospektive multimedijalnog umjetnika Tomislava Gotovca (1937. – 2010.) u MSU ne propustite drugi dio filmskog programa koji prati izložbu – ciklus Prethodnici i sljedbenici – koji otkriva Gotovčev utjecaj, svjestan ili nesvjestan, na generacije sineasta i video-umjetnike na međunarodnoj razini. Autori: Ivan Faktor, Marina Gioti, Jeff Wall Production, Ivan Martinac, Jean-Charles Massera, Dóra Maurer, Mihovil Pansini, Boris Poljak, Karol Radziszewski, Shikeith.
PROČITAJ VIŠE
Dio izložbe Tomislav Gotovac a.k.a. Antonio G. Lauer: Uzlazno-silazna genealogija posvećen je djelovanju Kinokuba Zagreb, čiji je Tom Gotovac bio član i kojeg su iskustva u Kinoklubu zarana formirala. Svaka četiri tjedna u tom prostoru predstavljaju se filmovi domaćih i međunarodnih autora, Gotovčevih prethodnika i suvremenika – autora eksperimentalnih filmova koji su, propitujući granice i mogućnosti medija te filmskih sredstava, snažno obilježili razdoblje šezdesetih i sedamdesetih godina na domaćem području. Time kustos izložbe Pierre Bal-Blanc pruža uvid u to koliki je bio Gotovčev, svjestan ili nesvjestan, utjecaj na međunarodne i lokalne autore.
PROČITAJ VIŠE
Srijeda, 6. 3. 2024. u 18 sati
Iz Kolekcije umjetnosti nesvrstanih zemalja izloženo je 18 radova iz zemalja diljem svijeta (Bolivija, Palestina, Nikaragva, Meksiko, Venezuela, Cipar, Zimbabve, Egipat, Kenija, Indonezija i republika bivše Jugoslavije): skulpture, slike, tapiserija, grafike, crteži, arhivski materijal. Ti su radovi u dijalogu s odabranim fotografijama, skulpturama i slikama iz fundusa MSU-a iz istog desetljeća. A popraćeni su i „tekstualnim interferencijama“ - esejističko-fikcionalnim tekstovima Luke Bekavca, hrvatskog pisca i profesora na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, kojima se ukazuje na mogućnosti novog promatranja povijesnih procesa koji su ostali nezavršeni.
PROČITAJ VIŠE
U utorak, 5. ožujka u 18 sati provodimo radionicu vezenja za mlade u sklopu programa Mala škola revolucije, u kojem mladi provode programe za mlade.
Sve je započelo platnom i koncem...
PROČITAJ VIŠE
UO istovremeno u suradnji s Muzejom suvremene umjetnosti organizira treći temat ciklusa TijeloRIJEČI: Trnsko koji se bavi procesom tranzicije, a kao polazište uzima transformaciju nekadašnje Name u prostor različitih trgovačkih centara - od Keruma, Konzuma te današnjeg Spara. Kroz promjene uvjeta rada, odnosa prema zajednici ali i potrošnji promatramo kako su društvene promjene oblikovale našu svakodnevicu.
PROČITAJ VIŠE
S velikim veseljem pozivamo vas da se pridružite našoj jedinstvenoj radionici, koja je inspirirana 70. rođendanom Muzeja suvremene umjetnosti. Ova radionica nije samo obilježavanje rođendana, već je to prilika da zajedno istražimo što muzej znači za svakoga od nas, bez obzira na dob.
PROČITAJ VIŠE
Otkrijte koje sve muzejske programe možete posjetiti tokom veljače 2024. godine. Vidimo se u MSU.
PROČITAJ VIŠE