Multimedijska izložba provest će vas kroz povijest stvaranja i tehnološki razvoj hrvatskih dokumenata i upoznati s nizom rješenja, usluga i tehnologija koje Agencija za komercijalnu djelatnost pruža u različitim sektorima na međunarodnom i domaćem tržištu, osiguravajući povjerenje i sigurnost milijuna ljudi
U godini u kojoj obilježava 30. obljetnicu uspješnog poslovanja AKD, tvrtka koja je osnovana s ciljem proizvodnje nacionalnih dokumenata, izložbenim materijalima želi hrvatskoj javnosti pokazati dio povijesti i budućnosti hrvatske države, čijem razvoju intenzivno doprinosi kroz digitalne tehnologije, zaštićeni tisak i pametna rješenja.
„Kontinuiranim ulaganjem u razvoj najsuvremenijih IT rješenja u području identiteta i sigurnosti, AKD je osigurao tehnološke i sigurnosne standarde koji su za osobne dokumente propisani u EU, a tijekom 30 godina postali smo vodeća tvrtka čije se usluge svakodnevno koriste na globalnoj razini i to u najzahtjevnijim i najosjetljivijim područjima, poput bankarskog i fintech sektora“, ističe glavni direktor AKD-a Jure Sertić te dodaje: „Kao tvrtka od posebnog interesa za Republiku Hrvatsku u ovoj smo, po svemu izazovnoj, godini kao prva država članica EU, uspostavili Nacionalni sustav za izdavanje EU digitalnih COVID potvrda.“
Izložbu je službeno otvorio potpredsjednik Vlade i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović koji je uputio čestitke na velikoj obljetnici u ime Vlade RH, istaknuvši kako Hrvatska može biti sretna što u svom portfelju ima tvrtku koja se kontinuirano razvija i nudi rješenja zahvaljujući kojima se, u mnogim područjima, naša zemlja svrstava u sam europskih vrh. „MUP i AKD usko surađuju na brojnim projektima te stoga iz prve ruke znamo kao se tvrtka može pohvaliti iznimnim stručnjacima u svom području. Rezultat zajedničke suradnje, između ostalog, je i nova osobna iskaznica s mobilnim funkcionalnostima. IT sustavi AKD-a izloženi su svakodnevnim izazovima kojima uspješno odolijevaju, osiguravajući sigurnost kritične državne infrastrukture“, istaknuo je ministar Božinović. „MUP RH je partner ove izložbe, a posebno sam zadovoljan što će javnost u sljedeća dva tjedna moći vidjeti dio građe Muzeja policije, doprinos Hrvata svjetskoj kriminalističkoj praksi, te krivotvorine osobnih dokumenata i umjetnina koje je vještačio MUP-ov Centar za kriminalistička ispitivanja, istraživanja i vještačenja Ivan Vučetić“, zaključio je.
Za građane će biti organizirane i edukativne radionice o prednostima osobne iskaznice nove generacije te će moći aktivirati mobilnu aplikaciju Certilia. Multimedijskim postavom prikazan je široki spektar usluga i tehnologija od digitalizacije obalnog linijskog prijevoza putnika, naprednog sustava za pohranu i obradu tahografskih podataka čiji je cilj sigurnost cestovnog prometa, kibernetičke sigurnosti, usluga za bankarski sektor i financijske institucije, do pametnih rješenja u području sljedivosti i sigurnosti hrane.
*Izložba se može pogledati od utorka do petka od 11 do 19 sati, subotom i nedjeljom od 11 do 18 sati.*
Muzej suvremene umjetnosti - informacija o epidemiološkim mjerama
Sukladno Odluci Stožera civilne zaštite RH od 12. studenog 2021. godine, od 16. studenog za posjet Muzeju suvremene umjetnosti potrebno je predočenje važeće EU digitalne Covid potvrde, ili drugi odgovarajući dokaz, ili negativan test ovlaštene ustanove i laboratorija.
Drugi odgovarajući dokaz ostvaruje se potvrdom liječnika primarne zdravstvene zaštite o preboljenju bolesti Covid-19, koje uključuje i preboljenje u statusu tzv. „vjerojatnog slučaja“, te preboljenje uz cijepljenje jednom dozom cjepiva unutar 8 mjeseci od preboljenja, ali da nije prošlo više od 12 mjeseci od preboljenja.
Ova odluka ne primjenjuje se:
* na osobe mlađe od 16 godina
* na osobe koje prate osobu koja se ne može brinuti za sebe
* na osobe kod kojih postoje kontraindikacije za cijepljenje ili dovršetak cijepljenja bilo kojim cjepivom protiv Covid-19, što se dokazuje liječničkom potvrdom.
Cjelokupan tekst Odluke Stožera Civilne zaštite RH od 12. studenog 2021. godine potražite na linku:
Iz sigurnosnih razloga, tijekom posjete Muzeju suvremene umjetnosti, ljubazno Vas molimo da se pridržavate sljedećih mjera:
* nošenje zaštitne maske
* dezinfekcija ruku na ulazu u zgradu
* održavanje fizičke distance
* izbjegavanje dodirivanja predmeta
* upis u evidenciju na ulazu u zgradu (ime, kontakt telefon i/ili email)
Molimo vas da vodite računa da je broj posjetitelja pojedinim programima ograničen epidemiološkim mjerama. MSU vam omogućuje da se unaprijed prijavite na programe koje želite posjetiti. Nije moguće sudjelovati u programu ako je maksimalna kvota sudionika već popunjena.
Ako imate simptome respiratornih bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, i sl.) molimo vas da ostanete kod kuće i posjetite MSU nakon što simptomi prođu.